سبد خريد شما : 0
?>

انتشار «فلسفه کودکی»

گرت‌بی. متیوز در کتابی با عنوان «فلسفه کودکی» با تمرکز بر نظریه‌ ادبیات کودک و مفهوم کودکی زمینه‌ای را برای گفت‌وگو میان پژوهش‌گران، منتقدان و صاحب‌نظران ادبیات کودک فراهم آورده است.

دیدگاه برخی از فیلسوفان درباره کودکی، نظریه و مدل‌های کودکی، پیاژه و فلسفه، پیاژه و نگه‌داری، رشد اخلاقی، حقوق کودکان، یادزدودگی کودکی و… عنوان بعضی از سرفصل‌های این کتاب است.

بر این اساس، مرتضی خسرونژاد و فریده پورگیو در مقدمه این اثر آورده‌اند: اینک که چندین سال از تأسیس دوره کارشناسی ارشد ادبیات کودک در دانشگاه شیراز و چند دانشگاه دیگر کشور می‌گذرد، نیاز به منبع‌های معتبر و به‌روز در این زمینه هر دم آشکارتر احساس می‌شود. گرایش روزافزون دانشجویان دکتری در رشته‌های گوناگون علوم انسانی و تربیتی به تدوین رساله‌های خویش در قلمرو ادبیات کودک نیز بر این نیاز، پیوسته می‌افزاید.

این اثر به طور ویژه برای درس‌های دوره کارشناسی ارشد ادبیات کودک در نظر گرفته شده و یا از چنان اعتبار و ژرفایی برخوردار است که به کار مطالعه همه دانشجویان علاقه‌مند به بحث‌های نظری و نیز منتقدان ادبیات کودک می‌آید.

این کتاب با دارا بودن واژه‌نامه انگلیسی به فارسی، نمایه‌ی نامی و نمایه‌ی موضوعی در ۱۰ فصل از سوی سعید و مریم حسام‌پور ترجمه و در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه منتشر شده است.

گفتنی است «فلسفه کودکی» در ۱۴۴ صفحه و به قیمت ۱۰ هزار تومان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است.

به نقل از خبرگزاری مهر