سبد خريد شما : 0
هدیه

برگزاری جشنواره‌ی عروسک‌های داستانی

برگزاری جشنواره‌ی عروسک‌های داستانی

نخستین دوره‌ی جشنواره‌ی عروسک‌های داستانی روزهای ۲۶ و ۲۸ دی‌ماه در موزه‌ی عروسک و فرهنگ ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، این مراسم شامل دو برنامه‌ی ویژه برای دوستداران کتاب و عروسک در دو روز است. روز سه‌شنبه، کارگاه چگونه عروسک‌های داستانی بسازیم؟ از ساعت ۱۸ تا ۲۰ زیر نظر مسعود ناصری (نویسنده، پژوهشگر و عروسک‌ساز)   برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی با مبانی ادبیات کودک و نوجوان، شیوه‌ی استفاده از شخصیت‌های داستانی برای طراحی عروسک، و ویژگی‌ها و استانداردهای ساخت عروسک‌های کتاب‌محور است. گذراندن این دوره راهنمای خوبی برای علاقه‌مندان به شرکت در دوره‌ی دوم جشنواره‌ی عروسک‌های داستانی خواهد بود.

روز پنج‌شنبه، ۲۸ دی‌ماه، نیز آیین پایانی اولین دوره‌ی جشنواره‌ی عروسک‌های داستانی با معرفی برگزیدگان نهایی از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در موزه‌ی عروسک و فرهنگ ایران برگزار می‌شود.

قصه‌گویی، نمایشگاه کتاب و برپایی نمایشگاه از عروسک‌هایی که در اولین دوره‌ی این جشنواره پذیرفته شده‌اند، از برنامه‌های جنبی این روز است.

شرکت در مراسم پایانی جشنواره و بازدید از نمایشگاه برای عموم آزاد و رایگان است. علاقه‌مندان‌ برای ثبت‌نام در کارگاه چگونه عروسک‌های داستانی بسازیم؟ و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های۰۹۳۶۰۳۴۴۶۷۲  و ۶۶۴۱۳۳۶۷ یا پست الکترونیکی bookofoq@gmail.com تماس بگیرند و یا از طریق تلگرام به شماره‌ ۰۹۳۹۳۰۲۱۸۰۶ پیام بفرستند.

نخستین دوره‌ی جشنواره‌ی عروسک‌های داستانی از سوی نشر افق (کتاب‌های فندق) و موزه‌ی عروسک و فرهنگ ایران با هدف طراحی و ساخت عروسک شخصیت‌های داستانی ۲۶ و ۲۸ دی‌ماه در موزه‌ی عروسک و فرهنگ ایران واقع در تهران، خیابان انقلاب، دروازه دولت، خیابان سعدی شمالی، بن‌بست فیات، شماره‌ی ۲ برگزار می‌شود.

goo.gl/tQ83R7