?>

جشن تابستانه لاک‌پشت پرنده

بیست و نهمین فهرست لاک‌پشت‌ پرنده روز جمعه ۲۱ تیر در فروشگاه مرکزی شهر کتاب رونمایی و معرفی می‌شود.

جشن تابستانه لاک‌پشت پرنده و معرفی بیست و نهمین فهرست این رویداد روز جمعه ۲۱ تیر با حضور بیش از پنجاه نویسنده، تصویرگر و مترجم کتاب کودک و نوجوان در شهرکتاب مرکزی برگزار می‌شود.

در این جشن فهرست ۲۹ لاک‌پشت پرنده که دربرگیرنده کتاب‌های بهار ۹۷ است، رونمایی و کتاب‌هایی که به این فهرست راه پیدا کرده‌اند، معرفی می‌شوند.

در خلال برنامه‌های این روز، بلندخوانی و فعالیت‌های خلاقانه با محوریت کتاب‌های راه‌یافته به فهرست لاک‌پشت پرنده برگزار می‌شوند. همچنین رضا دالوند نویسنده و تصویرگر کتاب چهار لاک‌پشتی «یک چیز سیاه» بخشی از این کتاب را بلندخوانی و براساس آن برای کودکان کارگاه کاردستی و نقاشی اجرا می‌کند.

در بیست و نهمین جشن لاک‌پشت پرنده همچنین نویسندگان، مترجمان و تصویرگران در این جشن حضور دارند و کودکان و نوجوانان می‌توانند کتاب‌ها را با امضای آن‌ها تهیه کنند. رضی هیرمندی، پروین علی‌پور، محبوبه نجف‌خانی، شهلا انتظاریان، کیوان عبیدی آشتیانی، لاله جعفری، مسعود ملک‌یاری، مژگان کلهر، شیدا رنجبر، فریبا نباتی، کمال بهروز کیا و… از جمله پدیدآورندگانی هستند که در این برنامه حضور خواهند داشت.

این برنامه روز جمعه ۲۱ تیر از ساعت ۱۸ در شهرکتاب مرکزی، واقع در خیابان شریعتی، بعد از خیابان مطهری، نبش کوچه کلاته برگزار می‌شود.

به نقل از خبرگزاری مهر