سبد خريد شما : 0
هدیه

«دفترچه خاطرات جانی آتیش‌پاره» دوباره دست به دست می‌شود

چاپ دوم کتاب «دفترچه خاطرات جانی آتیش‌پاره» به‌زودی منتشر می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «دفترچه خاطرات جانی آتیش‌پاره» از سوی «کتاب‌های زرافه» (واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق) با گرافیک جدید و تغییراتی، بار دیگر در دست چاپ قرار گرفته و به زودی کودکان دوباره می‌توانند آن را دست به دست کنند و با خاطراتش بلند بلند بخندند.
«دفترچه خاطرات جانی آتیش‌پاره» ترجمه‌ای از رمانی ایتالیایی است که بیش از ۱۰۰ سال از انتشار آن می‌گذرد. جانی، پسربچه‌ای بازیگوشی است که در این دفترچه‌ خاطرات فعالیت‌های روزانه‌اش را می‌نویسد و برای برخی از آن‌ها نیز طرحی می‌کشد. دفترچه‌ خاطرات جانی پر است از گزارش کارهای او که بعضاً برخی از آن‌ها نتیجه‌ خطرناکی برای خود، خانواده و دوستانش در پی دارد. در روند کتاب، جانی به خاطر دردسرهایی که درست می‌کند به یک مدرسه‌ شبانه‌روزی فرستاده می‌شود که سرنوشتش را تغییر می‌دهد.
با وجود اینکه بیش از یک قرن از انتشار این کتاب می‌گذرد اما چالش‌های جانی، هم‌چنان چالش بچه‌های امروزی نیز هست. این کتاب طنز اجتماعی برای گروه سنی کودک و نوجوانان (۹ تا ۱۶ سال) منتشر و روانه بازار شده است.
مترجم این کتاب، محیا کربلایی است که به علت آشنایی دیرینه‌اش با فرهنگ و زبان کشور ایتالیا خواندن ترجمه‌ فارسی این اثر را برای خوانندگان نوجوان ایرانی روان، سهل و قابل درک کرده است.
از آنجا که خواندن دست‌نوشته‌های کودکان و نوجوانان راهی برای شناخت و درک بهتر آنان توسط بزرگسالان است، خواندن این کتاب به والدین توصیه شده است؛ تفاوت زاویه نگاه بزرگسالان و کودکان موضوعی مهم در مباحث روانشناسی و فرزندپروری است که در دست‌نوشته‌های جانی آتیش‌پاره، مشهود و محسوس است.
به نقل از مهر