سبد خريد شما : 0
?>

روز جهانی پرستار و هدایای کادر درمان

امروز، روز جهانی پرستار مصادف با روز تولد فلورانس نایتینگل، بنیانگذار پرستاری نوین و اصلاحگر اجتماعی انگلیسی است.

نام نایتینگل در دوران جنگ کریمه و مراقبت سازمان‌یافته از سربازان مجروح مطرح و به‌سبب گشت‌زدن شبانه میان مجروحان جنگی و تیمار و مراقبت از آن‌ها، به «زنی چراغ به‌دست» مشهور شد. تأسیس مدرسه پرستاری در بیمارستان سنت توماس لندن از جمله کارهای اوست. همچنین مدال فلورنس نایتینگل، بالاترین دستاورد بین‌المللی پرستاری، به افتخار او نامگذاری شده. بعد از جنگ از نایتینگل به عنوان قهرمان تقدیر شد؛ هرچند که خودش می‌خواست گمنام بماند، اما نامش به‌عنوان فرشته بر سرِ زبان‌ها بود. او در سال‌های پایانی عمرش، به جهت کار مداوم و سخت پس از جنگ، ضعیف و نابینا شده بود.

فلورانس نایتینگل به‌طور کلی در اصلاحات اجتماعی و ارتقای سلامت نقش مهمی داشت و بیمارستان‌هایی که ساخت مطابق استاندارد و الگوی بهداشتی بود و بخش‌های ویژه‌ای نظیر زنان و زایمان، روان، کودکان و جراحی را دربرمی‌گرفت.

در شرایط امروز جهان و آشوب ناشی از کرونا نیز که تنه‌به‌تنه‌ی دوران جنگ می‌زند، همه‌ی ما شاهد حضور بی‌دریغ فلورانس نایتینگل‌های بیشماری هستیم. سپیدپوشانی که به ایثار، رنگ و عیار دیگری دادند.

گرچه روزها و شب‌های دشوار بسیاری را از سر گذرانده‌ایم، اما هنوز روزها و شب‌های بسیار دیگری نیز مانده تا بتوانیم زندگی را مثل قبل در آغوش بگیریم. با این‌همه اگر روشنای چراغِ امید و صبوری و فداکاری پرستارها نبود، چه‌‌بسا خسته‌تر و پریشان‌تر و ناامیدتر از همین حالا بودیم.

باید سرانگشتان مهربان شما را بوسید و تا سال‌ها و سال‌ها از شما ستایش کرد.

ای کاش می‌توانستیم سهم بیشتری در کاستن از رنج و سختی‌های‌ شما داشته باشیم. اما سعی‌مان را کردیم تا به‌قدر بضاعت در کنار شما و سپاسگزار زحمات‌تان باشیم.

ارسال مجموعه‌ای از کتاب‌های صوتی شامل:

 

گلستان سعدی

عاشقانه‌های حافظ

یک عاشقانه‌ی آرام

ناطور دشت

جاناتان مرغ دریایی

رزم‌آور نور

موسیقی‌درمانی

طنز و شوخ‌طبیعی‌های ملانصرالدین

من او را دوست داشتم

و …

 

در سه نوبت و برای کادر درمان بیمارستان‌های:

 

بیمارستان مسیح دانشوری

بیمارستان شهدای یافت آباد

بیمارستان بقیه الله

 

حاصل کمکِ کوچک ماست برای تقدیر از فداکاری‌های بزرگ شما پرستاران و کادر درمان عزیز.

 

 

هدای نوین کتاب گویا به کادر درمان

 

هدایای نوین کتاب گویا به کادر درمان

 

هدای نوین کتاب گویا به کادر درمان