سبد خريد شما : 0
هدیه

لیلی لال روز زن رونمایی شد

لیلی لال روز زن رونمایی شد

شامگاه چهارشنبه و درآستانه روز زن- که امسال با روز جهانی زن نیز همزمان شده بود، از کتاب صوتی “لیلی لال” با حضور جمعی از هنرمندان و هنردوستان در تالار اندیشه فرهنگسرای اندیشه رونمایی شد.

کتاب صوتی لیلی لال مجموعه شعری از حسین قنواتی است که با صدای گرم و یگانه رویا تیموریان کمانچه نوازی استاد شروین مهاجر و گیتار کارینا کیمیایی به آوا درآمده است. رونمایی و عرضه این اثر این اثر که بعد از ۶ سال در دسترس مخاطبین قرار گرفته‌است، همزمان با روز زن برگزارشد و عواید حاصل از فروش آن به زنان سرپرست خانوار و زنان بی‌سرپرست اختصاص یافت.

در ابتدای مراسم خانم تیموریان با همکاری کیوان ساکت‌اف و کمانچه نوازی مهدی زارع قسمتی از اثررا اجرا کردند. در ادامه حسین قنواتی و رویا تیموریان ضمن تبریک روز زن، به صحبت پیرامون اثر و سرگذشت تولید شنیداری آن پرداختند.

یار دیرین نوین کتاب گویا، سرکار خانم فرزانه منصوری، همسر زنده یاد نادر ابراهیمی، با اشاره به خاطره همکاری با نوین کتاب گویا، از لزوم توجه به کتابهای شنیداری و تاثیر آن در علاقه مند کردن افراد به مطالعه سخن گفت.

شاعر سینمای ایران، خسرو سینایی، پس از تبریک به مناسبت روز زن و اشاره به نقش مکملی زن و مرد در زندگی، از تجربه همکاری خود با نوین کتاب گفت و اینکه این همکاری چگونه شور و اشتیاق را در ۷۰ سالگی در او زنده کرده‌است.

در ادامه سرکار خانم فاطمه محمدی مدیر و موسس نوین کتاب گویا، از حمایت و همکاری صمیمانه هنرمندان و بزرگان فرهنگ و ادب تشکر و قدردانی کرد و هدایایی نیز به رسم یادبود به دست‌اندرکاران این اثر تقدیم شد.

در بخش پایانی برنامه، قطعه دیگری از اثر توسط حسین قنواتی و رویا تیموریان همراه با کمانچه نوازی مهدی زارع اجرا شد.

لیلی لال، مجموعه‏‌ی شعری‌ست که در آن یک شاعر مرد از زبان زنان امروز سخن گفته است. حسین قنواتی، خالق اثر اعلام می‌دارد که به هیچ وجه به تفکیک جنسیتی انسان‏ها اعتقادی ندارد و تاکید می‏کند که لیلیِ لال هرگز اثری فمینیستی با تعریفی که جدال جنسیتی فرموده و بیهوده‏ای را تمدید می‏کند، نیست؛ بلکه هدف او در این مفهوم برقراری دیالوگ میان «انسانِ زن» و «انسانِ مرد» با هدف رسیدن به ادراک و فهمی متقابل است.