سبد خريد شما : 0
?>

معرفی الکس میکلیدس و ایمی بِندر به مخاطبان ایرانی

دو رمان «نقاش سکوت» نوشته الکس میکلیدس و «اندوه به‌خصوص کیک لیمویی» نوشته ایمی بندر روز پنجشنبه ۱۴ شهریور در کتابفروشی بوکشار رونمایی می‌شوند.

مراسم رونمایی از اولین کتاب‌های منتشرشده الکس میکلیدس و ایمی بِندر در ایران، عصر پنج‌شنبه ۱۴ شهریور با حضور جواد مجابی و کیهان بهمنی در کتابفروشی بوکشار برگزار می‌شود.

در این مراسم که عواید آن به نفع بنیاد همدلان کودک و نوجوان هزینه می‌شود، از دو رمان «نقاش سکوت» نوشته الکس میکلیدس با ترجمه سامان شهرکی و «اندوه به‌خصوص کیک لیمویی» ایمی بندر با ترجمه لیلا حیدری که به‌تازگی توسط نشر خزه منتشر شده‌اند، رونمایی می‌شود. بنیاد همدلان کودک و نوجوان مؤسسه‌ای مستقل و غیر دولتی است که در دو حوزه «سلامت و درمان» و «آموزش و تحصیل» کودکان و نوجوانان محروم و نیازمند  فعالیت می‌کند.

این دو کتاب، علاوه بر اینکه اولین رمان‌های منتشرشده از این دو نویسنده در ایران هستند، اولین ترجمه‌های مترجمان آنها نیز هستند. الکس میکلیدس، نویسنده «نقاش سکوت»، اصالتی یونانی دارد و در این رمان، فاجعه‌ای امروزین را با تئوری‌های روان‌شناختی و اساطیر یونانی درهم‌آمیخته است. به‌همین‌دلیل مجله اینترتیمنت ویکلی درباره «نقاش سکوت» نوشته است: «یک هیجان تازه و فراموش‌نشدنی. ترکیب تعلیق‌های هیچکاک، طرح‌های آگاتا کریستی و تراژدی‌های یونان باستان.» ایمی بندر، نویسنده رمان «اندوه به‏ خصوص کیک لیمویی» هم دکترای ادبیات و نوشتار خلاقه دارد و در آثارش شخصیت‌هایی خلق می‌کند که با توانایی‌های عجیبی پا به دنیای مردم عادی می‌گذارند. آثار او تاکنون به ۱۶ زبان ترجمه شده‌اند، اما در میان آن‌ها «اندوه به خصوص کیک لیمویی» جایگاه ویژه‌ای دارد.

مراسم رونمایی از دو کتاب مذکور، روز پنجشنبه ۱۴ شهریور از ساعت ۱۸:۳۰ در کتابفروشی بوکشار واقع در تهران، خیابان کارگر شمالی، بعد از بلوار کشاورز، نبش کوچه‌ همدان، پلاک ۱۲۰۲ برگزار می‌شود.

به نقل از خبرگزاری مهر