سبد خريد شما : 0
?>

کتابی با موضوع بررسی آزار کلامی کودکان و نوجوانان

کتابی با موضوع بررسی آزار کلامی کودکان و نوجوانان روانه بازار کتاب شد.

نشر چترنگ کتاب «آزار کلامی» را  با موضوع شناخت و پیشگیری از ایجاد آزار کلامی و گفتمانی برای کودکان  به قلم اما جرتونی و با ترجمه نیوشا صدر روانه بازار کتاب کرد.

این کتاب سعی دارد به مخاطب خود نشان دهد که آزار کلامی چطور روی می‌دهد و چگونه می‌توانیم خودمان را از آزار کلامی کودکان بازداریم و نیز اینکه چگونه می‌توان کودکان را از آزار کلامی در امان نگاه داشت.

در بخشی از مقدمه این اثر آمده است:

اگر کودک در محیطی رشد می‌کند و می‌بالد که آزار کلامی در آن اعمال می‌شود، یافتن بزرگسالی دیگر برای همانند پنداری ضروری است؛ بزرگسالی که با آزار کلامی مقابله کند. چنین کسی ممکن است آموزگاری هوشیار باشد یا یک روان‌شناس. موضوعاین است که باید پای مداخله‌ای در میان باشد تا از درونی کردن پیام‌های ویرانگری که آزار کلامی مملو از آن است، پیشگیری کند. روی هم رفته وضعیت آزمانی پیشگیری از آزار کلامی کودکان است اما اگر آزار کلامی از قبل آغاز شده باشد، مداخله‌ برای سلامتی کودک ضروری است.

این کتاب مطالب خود را با تعریف آزار کلامی شروع کرده و در ادامه پس از ارائه شرح حالی از یک آزارگر، تحلیلی از وضعیت روانی کودکان حین آزار کلامی ارائه می‌کند. راهبردهای مورد استفاده کودکان آسیب‌دیده در مدارا با آزار کلامی عنوان فصل بعدی کتاب است و نگاهی به کودکانی که دچار آزار کلامی شده‌اند و آلگوهای فکری و رفتاری و نظام باور و فکر آنها نیز در بخش‌های بعدی کتاب مورد توجه قرار گرفته است.

در بخش بعدی کتاب موضوع آسیب‌های روانی نهفته از آزار کلامی کودکان مورد توجه قرار گرفته است و پس از آن نیز به این سوال پاسخ داده شده است که چگونه می‌توان به کودک آسیب‌دیده از آزار کلامی کمک کرد.

فصل پایانی کتاب نیز به موضوع درمان بزرگسالانی که در کودکی با آزار کلامی مواجه بودند پرداخته است.

این کتاب را نشر چترنگ با ترجمه نیوشا صدر با قیمت ۱۱ هزار تومان منتشر کرده است.

به نقل از خبرگزاری مهر