سبد خريد شما : 0
?>

کتاب‌های صوتی به قلم گابریل گارسیا مارکز

کتاب‌های صوتی به قلم گابریل گارسیا مارکز

 

گابریل گارسیا مارکز از بزرگترین چهره‌های ادبیات جهان و برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۲۸ است. بنیاد نوبل در بیانه خود او را «شعبده باز کلام و بصیرت» توصیف کرد.

مارکز به‌واسطه‌ی روزنامه‌نگاری و فعالیت سیاسی، سیطر‌ه‌ی نفوذش فراتر از اهالی ادبیات است. مارکز متولد دهکده‌ی آرکاتاکای منطقه سانتامارای کشور کلمبیا است و آثارش همواره جزو پراقبال‌ترین آثار ادبی دنیا بوده. «صد سال تنهایی»، «عشق سال‌های وبا»، «پاییز پدرسالار» و «کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد» از مهمترین آثار او محسوب می‌شوند.

 

نوبل ادبیات

 

مارکز تحت تأثیر ویلیام فالکنر، نویسنده آمریکایی، بود و با نوشتن اولین کتاب خود در ۲۳ سالگی از سوی منتقدان با واکنش مثبتی روبرو شد. او یکی از نویسندگان پیشگام سبک ادبی رئالیسم جادویی بود، اگرچه تمام آثارش را نمی‌توان در این سبک طبقه‌بندی کرد.

مارکز بین مردم کشورهای آمریکای لاتین با نام گابو یا گابیتو مشهور بود و پس از درگیری با رئیس دولت کلمبیا و تحت تعقیب قرار گرفتنش، در مکزیک زندگی می‌کرد.

 

پس از مرگ مارکز در آوریل ۲۰۱۴، رئیس‌جمهوری کلمبیا در یک سخنرانی تلویزیونی فرمان سه روز عزای عمومی داد و پرچم‌های این کشور نیز در این سه روز به‌حالت نیمه‌افراشته درآمد.

 

افراد بسیاری در رثای او نیز نوشتند. از جمله دو فرد بسیار مهم در حوزه‌ی سیاست:

باراک اوباما، رئیس‌جمهور ایالات متحده نوشت: «با مرگ او جهان یکی از آینده‌نگران بزرگ خود را از دست داد. او از دوران کودکی من تاکنون یکی از محبوب‌ترین نویسندگان برایم بوده‌است.»
و
بیل کلینتون اظهار کرد: «افتخار می‌کنم که بیش از ۲۰ سال با او دوستی داشتم و ذهن درخشان گابریل گارسیا مارکز و قلب بزرگ او را می‌شناختم.»

 

کتابهای صوتی نوین کتاب گویا

 

برای شنیدن کتاب‌های صوتی نوشته گابریل گارسیا مارکز روی هر عنوان کلیک کنید:

 

کتاب صوتی صد سال تنهایی با صدای مهدی پاکدل

 

کتاب صوتی پاییز پدرسالار با صدای فخرالدین صدیق شریف

 

کتاب صوتی گزاش یک مرگ با صدای افشین هاشمی

 

کتاب صوتی از عشق و دیگر اهریمنان با صدای اعظم حبیبی

 

کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان با صدای محمدرضا قلمبر