خرید کتاب صوتی
با ۴۰% تخفیف

کتاب صوتی وداع با اسلحه

image

معرفی کتاب

وداع با اسلحه رمانی از ارنست همینگوی است که روایت‌گر شعله‌ور شدن تدریجی آتش عشق و جنگ است. این کتاب برگرفته از تجربیات شخصی همینگوی از جنگ است. داستان در مورد ستوانی آمریکایی، فردریک هنری است که در جنگ جهانی اول در بخش آمبولانس‌های ارتش ایتالیا خدمت می‌کند.
رمان وداع با اسلحه با عشق دروغین فردریک به پرستاری انگلیسی، که او نیز تظاهر به باور عشق فردریک دارد، شروع شده و فصل به فصل رابطه‌ی آن‌ها را نزدیک‌تر می‌کند.
برخی از شخصیت‌های کتاب در زندگی واقعی همینگوی حضور داشته و الهام‌بخش او برای خلق داستان بوده‌اند. از جمله پرستاری که هنگام زخمی و بستری شدن همینگوی در بیمارستان صلیب سرخ میلان از او مراقبت کرده است.
از این کتاب دو فیلم نیز با همین نام ساخته شده است که گری کوپر، برنده‌ی جایزه‌ی اسکار نیز نقش هنری فردریک را بازی کرده است. این کتاب توسط مترجم پرآوازه‌ی ایرانی، نجف دریابندری، برنده‌ی جایزه تورنتون وایدلر از آکادمی هنر و ادبیات آمریکا ترجمه شده است.

اینفوگرافیک کتاب وداع با اسلحه

برای دیدن اینفوگرافیک روی آن اسکرول کنید یا فایل اصلی را از اینجا ببینید

خلاصه رمان وداع با اسلحه

در ابتدای داستان، جنگ برای فردریک هنری چندان ترسناک نیست. این ستوان جوان آمریکایی، اگرچه مسئول چندین آمبولانس جنگی است، اما همچنان مشغول خوش‌گذرانی است. با کم‌رنگ شدن جنگ در زمستان، هنری نیز به مرخصی می‌رود. وقتی به جبهه برمی‌گردد، با پرستاری انگلیسی با نام کاترین آشنا می‌شود و به دروغ تظاهر می‌کند که عاشق او شده است. پرستار هم جوری رفتار می‌کند که گویا باور کرده است.
کم کم آتش جنگ بالا می‌گیرد و هنری در طی حمله‌ای مجروح می‌شود. او را به بیمارستانی در میلان منتقل می‌کنند. کاترین نیز به آنجا فرستاده می‌شود. در این بیمارستان است که کاترین و هنری عاشق یکدیگر می‌شوند. در این مدت هنری درمان و کاترین از او باردار می‌شود. هنری باید به جبهه برگردد. اما حالا که عشق او به کاترین جدی شده، در جبهه نیز اوضاع خیلی تغییر کرده‌ و دیگر صحبت از بازی در میان نیست.

macbook
macbook

کتاب صوتی وداع با اسلحه

گویندگان نسخه‌ی صوتی این کتاب، علی عسکری و سحر حق‌شناس هستند. از ویژگی‌های بارز این اثر، تیپ‌سازی و تغییر لحن گویندگان است. زیرا که به شنونده کمک می‌کند تا شخصیت‌ها به خوبی تفکیک شده و دیالوگ‌های طولانی موجب آشفتگی او نشوند.
سحر حق‌شناس در نقش پرستاری است که ابتدا نقش چندان پر رنگی ندارد. او در بیمارستان جنگ‌زده‌ها حضور سایه‌واری داشته و به مرور به شخصیت مهم داستان تبدیل می‌شود. به گونه‌ای که فردریک در هوای او دیگر سر از پا نمی‌شناسد.
رامین وطن‌نیا، میکس و مسترینگ موسیقی این کتاب صوتی را بر عهده داشته است. موسیقی این اثر، هم بیانگر آشفتگی جنگ است و هم به خوبی دلدادگی را به مخاطب منتقل می‌کند.

رایگان قسمتی از کتاب را بشنوید:

خرید کتاب صوتی وداع با اسلحه با تخفیف ویژه

قیمت محصول: ۲۲۰۰۰ تومان با ۴۰ درصد تخفیف ۱۳۲۰۰ تومان
نویسنده گویندگان موسیقی مدت زمان حجم فایل سال انتشار
ارنست همینگوی علی عسکری، سحر حق‌شناس رامین وطن‌نیا ۱۱ ساعت و ۳۳ دقیقه ۵۹۱ مگابایت ۱۳۹۸

درباره ارنست همینگوی

کمتر کسی را می‌شناسید که نام ارنست همینگوی را نشنیده باشد. همینگوی سال 1899 در روستایی آمریکایی به دنیا آمد. اما بیشتر عمر خود را مشغول ماجراجویی در دنیا بود. در ایتالیا جنگید و با اصابت ترکش گلوله‌های اتریشی مجروح شد. کتاب وداع با اسلحه نیز بر اساس همین تجربیات نوشته شد. همینگوی در اسپانیا، مثل خیلی آزادی‌خواهان دیگر علیه ژنرال فرانکو جنگید. همچنین سفرهای زیادی به آفریقا برای ماهی‌گیری و شکار داشت. مدتی در فرانسه و کوبا زندگی کرد و پس از 61 سال در آمریکا با خودکشی به عمر خود پایان داد. ارنست همینگوی برنده‌ی جوایز متعددی از جمله جایزه‌ی نوبل و جایزه‌ی پولیتز است که در زمره‌ی معتبرترین جوایز جهان شمرده می‌شوند.

macbook

افتخارات کتاب وداع با اسلحه


منتخب لیست صد کتاب برتر تاریخ
انجمن کتاب نروژ

یکی از صد رمان برتر انگلیسی زبان به انتخاب
Modern Library