سبد خريد شما : 0
?>

«حاج آخوند» با قلم و صدای عطاءالله مهاجرانی

به قلم و روایت سید عطاءالله مهاجرانی

خاطرات «حاج آخوند» شنیدنی شد

کتاب صوتی «حاج آخوند» نوشته‌ی عطاءالله مهاجرانی با صدای خود نویسنده وارد بازار کتاب و رسانه شد.

به گزارش روابط عمومی نوین‌کتاب: کتاب صوتی «حاج آخوند» به قلم و روایت سید عطاءالله مهاجرانی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت هفتم توسط موسسه نوین کتاب گویا منتشر شد.

«حاج آخوند» روایت‌گر زندگی مرحوم شیخ محمود صالحانی است که در روستای مهاجران زادگاه نویسنده ساکن بوده و او تا سالهای آغاز جوانی خود و پیش از درگذشت آن بزرگوار با ایشان ارتباط نزدیک و فراوان داشته است. شخصیت و زندگانی «حاج آخوند» چنان متفاوت و اثرگذار است که هرکسی را به خود جذب و با صدای راوی همراه می‌کند.

در بخشی از کتاب آمده است:
«مهاجران یا مارون رنگ و رو و رونق بهشت برین را داشت. بوی بهشتی آن سرزمین که اکنون در دنیای خیال و مثال می درخشد، مشام جان را تازه می کند. بهشت مهاجران، طبیعت زیبا، دشت زمردین چما، نهر نقره ای نایه، چشمه فروزنده آب حیات دوزاغه، میدان ده که غرق صدای بره ها و گوسفندان و بزهای بازیگوش و ماغ گاوها بود، ردّی از غبار آبی که از پس تاخت اسب ها دیده می شد، صدای پرطنین رحم خدا، چوپان ده، همه خواستنی و دوست داشتنی بود. اما حاج آخوند چیز دیگری بود! روحانیِ ملّا، ادیب و نکته دان و عارفی که از غوغای جهان بیرون از مدرسه و شهر گریخته بود؛ شیخی شاد که خانقاهی نداشت.»
انتخاب موسیقی، میکس و مسترینگ این اثر را «آرمان تابان» برعهده داشته است.

کتاب صوتی «حاج آخوند» با زمان ۹ ساعت و ۵۵ دقیقه نوسط نوین‌کتاب منتشر شده است. گفتنی است نسخه‌ی چاپی «حاج آخوند» را انتشارات امید ایرانیان در سال ۱۳۹۷ منتشر کرد و در پی استقبال خوانندگان، بارها تجدید چاپ شد.

لینک دریافت کتاب صوتی حاج ‌آخوند