سبد خريد شما : 0
?>

شروعی موفق با اثر مرکب!

«من دربارۀ موفقیتتان بیشتر از شما برنامه‌ریزی کرده‌ام.» این را دارن هاردی، نویسندۀ کتاب «اثر مرکب» می‌گوید. اگر خوانندۀ کتاب‌های موفقیت هستید، با این ذهنیت شروع به خواندن کتاب کنید که «تغییر کردن سخت است.» با صرف خواندن هیچ کتاب و شرکت در کلاس و سمیناری، تغییر نخواهید کرد. این کتاب‌ها، در واقع راه و چاه را به ما می‌دهند؛ آن‌ها می‌گویند که چگونه باید موفق شد.
وقتی می‌خواهیم چیزی بشود، لازم است از پیش بدانیم که چه چیزهایی نمی‌شود. دارن هاردی در مقدمۀ کتاب اثر مرکب تکلیفش را با خوانندگانش روشن می‌کند. او می‌گوید یک‌شبه نمی‌شود به درآمد بالای ۲۰۰ هزار دلار رسید، نمی‌شود ۱۵ کیلوگرم از وزنتان را در در طول یک‌هفته کم کنید یا با یک کِرِم ۲۰ سال جوان‌تر شوید.
حافظ می‌گوید:
این همه شهد و شکر کز سخنم می‌ریزد
اجر صبری است کز آن شاخ نباتم دادند
جانِ صحبت اثر مرکب این است که با صبر، به همه‌چیز می‌توان رسید. یکی از خوانندگان این کتاب می‌گوید با روزی ۵ واژه خواندن از دیکشنری، حالا زبان‌انگلیسی‌ام به قدری خوب شده که به راحتی برای توسعهْ کسب و کارم، مقالات و کتاب‌های زبان اصلی را بخوانم. دیگر خوانندهْ‌ این کتاب می‌گوید با روزی ۱ ساعت زودتر بیدار شدن،‌ توانستم گرهی که از زیادی مشغله‌هایم برای من ایجاد شده بود را باز کنم،‌ و تاثیرات مثبت این کارم را به عینه در کسب و کارم می‌بینم.
دارن هاردی معتقد است که با تکه‌تکه کردن کارها، و آهسته و پیوسته پیش رفتن می‌توان به موفقیت رسید. قرار نیست برای کم کردن وزن، یک‌هفته‌ای ۱۵ کیلو کم کنید، بلکه با هفته‌ای نیم کیلو وزن‌کم‌کردن روند بهتر، درست‌تر و سالم‌تری را طی خواهید کرد. ‌
برنامه‌ریزی و مدیریت زمان،‌ مفاهیمی هستند که انسان‌های موفق طور دیگری آن‌ها را معنا می‌کنند. نمی‌گوییم چطور تا از شیرینی خواندن این کتاب، کاسته نشود.
صحبت از کتاب اثر مرکب است. بیایید ببینیم اصلا اثر مرکب چیست؟ دارن هاردی می‌گوید «اثر مرکب نظام‌نامه‌ای است اجرایی که به شما چگونگی خبره شدن برای موفقیت را آموزش می‌دهد.»
می‌دانم که خوانندگان این یادداشت،‌ برای وقت خود ارزش زیادی قائل هستند چرا که آمده‌اند تا بدانند چرا باید این کتاب را بخوانند. دارن هاردی، در مقدمهْ کتاب این‌گونه ما را مطمئن می‌کند تا این کتاب را بخوانیم:
«اولا،‌ من این اصول را در زندگی خود به کار برده‌ام. من از تجربیات شخصی خودم می‌گویم. به شما توصیه می‌کنم بر اساس دلیل و گواه زندگی کنید نه تئوری‌های قابل هضم. زندگی کردن با اصولی که شما در این کتاب خواهید خواند هدف اصلی من است. من در بیست سال گذشته به طور جدی موفقیت و دست‌یابی‌های بشر را مورد مطالعه قرار داده‌ام و صدها هزار دلار را صرف آزمودن و ارزیابی ایده و منابع و فلسفه‌های متفاوت کرده‌ام. تجربۀ شخصی من اثبات می‌کند که مهم نیست شما چه چیز را فرا می‌گیرید و یا چه استراتژی و تاکنیکی را به کار می‌برید، موفقیت نتیجهْ سیستم اجرایی شما است.
ثانیاً، در شانزده سال اخیر من رهبر صنایع رشد و توسعۀ شخصی بوده‌ام. با رهبران و نویسندگان و سخنگویان فرهیخته و روشنفکر زیادی کار کرده‌ام؛ به عنوان یک سخنگو و مشاور ده‌ها هزار نفر از پیشگامان تجاری را آموزش داده‌ام و به آن‌ها راهکار داده‌ام. با مجریان تجاری بیشماری همکاری داشته‌ام. از هزاران مورد مطالعه‌ای دریافته‌ام چه کاری موثر و چه راهکارهایی منجر به ناکامی خواهد شد.
ثالثا، به عنوان ناشر مجلۀ موفقیت، هزاران مقالۀ پیوستی و کتاب در این زمینه را مورد بررسی دقیق قرار داده‌ام و به گزینش نظریهْ کارشناسان در این مجله و بررسی مطالب آن‌ها مشغولم. هر ماه چندین نفر از کارشناسان با موارد موفق را مرور و بهترین ایده‌های آن‌ها را موشکافی می‌کنم. روزانه اقیانوسی از اطلاعات موفقیت‌آمیز شخصی را از فیلتر گذرانده و آن‌ها را مورد مطالعه قرار می‌دهم.»
این کتاب شامل چند اصول بنیادی است که این اصول سیستم اجرایی اثر مرکب را می‌سازند. این سیستم اجرایی شما را به سوی کسب هر هدفی که طالب آن هستید و زندگی‌ای که دوست دارید ببرد.
باری،‌ کتاب خواندن، نه یک کار منفعلانه، که یک کار فعالانه است. به این معنا که درست است موقع کتاب خواندن نویسندۀ کتاب را نمی‌بینیم اما با نویسندهْ کتاب همراه می‌شویم، شاد یا غمگین می‌شویم و با نویسندهْ‌ کتاب ارتباط و دیالوگ برقرار می‌کنیم. حال، شما را دعوت می‌کنیم تا با دارن هارد مرکبی، نویسندهْ‌ کتاب اثر وارد گفت‌وگو شوید و با هم کارتان را شروع کنید. آماده‌اید؟