سبد خريد شما : 0
?>

پائولو کوئلیو: کیمیاگرِ کلمات

پائولو کوئلیو: کیمیاگرِ کلمات

 

پائولو کوئیلو از پرآوازه‌ترین رمان‌نویسان نامدار دنیا محسوب می‌شود. نویسنده‌‌ی برزیلی که آثارش از پرخواننده‌ترین کتاب‌های دو دهه‌ی اخیر در سطح جهان است. و خوانندگان آثارش ۱۵۰ کشور با فرهنگ‌ها و اعتقادات‌ مختلف را دربرمی‌گیرد.

کتاب‌‌های پائولو کوئلیو به‌ ۵۶ زبان‌ زنده‌ی ترجمه‌ شده‌ و‌ همواره‌ در فهرست‌ کتاب‌‌های‌ پرفروش‌ بوده‌ و مورد بحث‌ و جدل‌ اجتماعی‌ و فرهنگی‌ بسیاری قرار گرفته‌اند.

شروع نویسندگی حرفه‌ای پائولو کوئیلو در سال ۱۹۸۲ است. اولین کتاب او در همان سال منتشر شد، اما شروع خوبی نداشت و کوئلیو را با شکست مواجه کرد. با این حال پائولو کوئلیو دست از کار برنداشت و پس از مدتی نه چندان کوتاه دومین اثر خود را با عنوان زیارت منتشر کرد که آغازگر ورود او به دنیای حرفه‌ای نویسندگی شد. کتاب زیارت بازخوردهای مثبت زیادی را از طرف خوانندگان و منتقدین ادبی دریافت کرد و باعث شهرت پائولو کوئلیو شد.

 

با این‌همه شهرت اصلی کوئلیو معلول کتاب کیمیاگر است. کیمیاگر در سال ۱۹۸۷ منتشر شد و از همان ابتدا مورد توجه همگانی قرار گرفت. تا آنجا که در ماه مارس ۱۹۹۸، کوئلیو در یک نمایشگاه ادبی شهر پاریس هفت ساعت تمام، مشغول امضا کردن کتاب‌هایش برای مخاطبان مشتاقش شد.

کیمیاگر رمانی تمثیلی در رابطه با پسر جوانی با نام سانتیاگو است که زندگی چوپانی ساده ای دارد و تصمیم می‌گیرد که به دنبال زندگی و گنج رویایی خود برود که در طی این سفر برای سانتیاگو اتفاقاتی می‌افتد که باعث جذابیت این کتاب می‌شود. رمان کیمیاگر به عنوان اثر برجسته‌ای از پائولو کوئیلو به زبان‌های مختلفی ترجمه شده است این رمان به خوبی بیانگر انتخابات و سرنوشت هر انسانی در زندگی می‌یاشد و شرایط و راه‌های مقابله با آنها را به ما می‌آموزد.

 

عناوین آثار منتشرشده‌‌ی پائولو کوئلیو کم نیستند. کتاب‌های خاطرات یک مغ، کیمیاگر، بریدا، عطیه برتر، والکیری‌ها، کنار رود پیدرا نشستم و گریستم، مکتوب، کوه پنجم، کتاب راهنمای رزم آور نور، نامه‌های عاشقانه یک پیامبر، دومین مکتوب، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، شیطان و دوشیزه پریم، پدران، فرزندان و نوه‌ها، زهیر، چون رود جاری باش، ساحره پورتوبلو، برنده تنهاست، الف، خیانت و جاسوس حاصل سال‌های نویسندگی اوست.

 

نسخه‌ی صوتی برخی از آثار پائولو کوئلیو نیز منتشر شده که می‌توانید آن‌ها را بشنوید:

 

کتاب صوتی کیمیاگر با صدای محسن نامجو

 

کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد با صدای نیکی کریمی

 

کتاب صوتی ساحره‌ی پورتوبلو با صدای جمعی از گویندگان

 

کتاب صوتی رزم‌آور نور با صدای میکائیل شهرستانی

 

و

کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه‌ی یک پیامبر با گردآوری و اقتباس آزاد پائولو کوئلیو