سبد خريد شما : 0
?>

قسمت دوم پادکست نوین کتاب

انسان، جنایت و احتمال یا مردی در تبعید ابدی

 

«خداوند خدا پیش از آنکه انسان را بیافریند عشق را آفرید. چرا که می‌دانست انسان بدون عشق، درد روح را ادراک نخواهد کرد. و بدون درد روح بخشی از خداوند خدا را در خویشتن خویش نخواهد گذاشت.»

 

قسمت دوم پادکست‌ نوین کتاب پرونده‌ای‌ست درباره‌ی «نادر ابراهیمی». که به فعالیت‌های فرهنگی نادر ابراهیمی پیش و پس از انقلاب، نویسندگی و فیلمسازی و زندگی شخصی او می‌پردازد. این پادکست با تکه‌هایی از کتاب صوتی «یک عاشقانه آرام»، کتاب صوتی «چهل نامه‌ی کوتاه به همسرم» و کتاب صوتی «بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم» همراه است و به بخش‌هایی از یکی از درخشانترین آثار او یعنی سریال «آتش بدون دود» و گفتگوی محمدعلی کشاورز و اکبر زنجانپور با نادر ابراهیمی در پشت صحنه‌ی این سریال می‌پردازد. و لابه‌لای کار سراغ آدم‌ها و تاریخی می‌رود که به نادر ابراهیمی و آثار او گره خورده است.

 

«حافظه برای عتیقه کردن عشق نیست، برای زنده نگه داشتن عشق است. اگر پرنده را به قفس بیاندازی مثل این ست که پرنده را قاب گرفته باشی. و پرنده‌ی قاب گرفته فقط تصور باطلی از پرنده است. عشق در قاب یادها پرنده‌ای‌ست در قفس. منت آب و دانه بر سر او نگذار و امنیت آب و دانه را به رخ او نکش. عشق طالب حضور است و پرواز، نه امنیت و قاب.»

 

پادکست نوین کتاب کاری‌ست از «اسماعیل باستانی»، نویسنده، مجری، گوینده و تهیه‌کننده‌ی رادیو و با روایت‌هایی از ابراهیم حاتمی‌کیا، الهام فلاح، پیام دهکردی و انوشه میرمجلسی.

 

دومین قسمت این پادکست را می‌توانید با صدای «اسماعیل باستانی» بشنوید: