?>

پنج کتاب صوتی پیشنهادی با موضوعات مختلف، بخش اول

پنج کتاب صوتی پیشنهادی با موضوعات مختلف، بخش اول

 

بهتر دیدیم در این روزهای پایانی سال، بسته‌های پیشنهادی شنیدنی جذابی را برای شما معرفی کنیم. این بسته‌ها حوزه‌های مختلفی را دربرمی‌گیرد. از داستان و شعر و رمان گرفته تا روانشناسی و مدیریت و کسب‌وکار و کودک و نوجوان.

 

پسته‌ی شنیدنی امروز اختصاص به پنج کتاب صوتی زیر دارد:

 

کتاب صوتی بیگانه

کتاب صوتی «بیگانه» نوشته آلبر کامو روایت زندگی مردی درونگرا به نام مرسو است. داستان در دهه ۳۰ در الجزایر رخ می‌دهد و به دو قسمت تقسیم می‌شود. در بخش اول مرسو در مراسم تدفین مادرش شرکت می‌کند و هیچ تاثیر و احساس خاصی از خود نشان نمی‌دهد. داستان با ترسیم روزهای بعد از دید شخصیت اصلی داستان ادامه می‌یابد. مرسو به عنوان انسانی بدون هیچگونه علاقه به پیشرفت در زندگی نشان داده می‌شود. کسی که نمی‌تواند هیچ رابطه احساسی بین خود و افراد دیگر برقرار کند و در این بی‌تفاوتی روزهایش را سپری می‌کند. در واقع مرسو از اینکه روزهای ش بدون تغییر و یکسان است آزرده‌خاطر است.

 

کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی

کتاب صوتی «فلسفه‌ای برای زندگی» از روش‌های کهن رواقی برای زندگی امروز مدد می‌جوید. فلسفه رواقی یکی از رایج‌ترین و مردمی‌ترین مکاتب فلسفی در روم باستان بود. نویسنده این کتاب خود آموزه‌های فلسفه رواقی را در زندگی به کار می‌بندد و در اثر حاضر تجارب شخصی‌اش را با شنونده در میان می‌گذارد.

شنوندگان این کتاب می‌آموزند که چگونه دلهره و نگرانی را به حداقل برسانند و چگونه گذشته را فراموش کنند و به چیزهایی بیندیشند که هم‌اکنون تحت کنترلشان است.

 

کتاب صوتی کرگدن

کتاب صوتی «کرگدن» نمایش‌نامه‌ای بسیار مشهور از اوژن یونسکو است و آن را از برجسته‌ترین نمایش‌نامه‌های قرن بیستم میلادی می‌دانند. یونسکو این نمایش‌نامه را در سه پرده نوشته و در آن برنژه قهرمان اصلی ماجراست. ورود یک کرگدن به شهر آرامش او و مردمان شهر را به هم می‌زند. و دست آخر همه مردم شهر به جز شخصیت برنژه تبدیل به کرگدن می‌شوند. در واقع مردم این شهر را می‌توان نمادی از انسان‌هایی هستند که هیچ تفکری ندارند و بدون ایده و اندیشه‌ای به عضویت‌ گروه‌ها و دسته‌های سیاسی درمی‌آیند.  تنها برنژه است که از این حرکت سرباز می‌زند و مقاومت می‌کند و یک تنه مسیری انسانی را دنبال می‌کند.

کتاب صوتی زندگی دومت زمانی آغاز می‌شود که

کتاب صوتی «زندگی دومت زمانی آغاز می‌شود که می‌فهمی فقط یک زندگی داری» به قلم رافائل ژیئوردانو، نویسنده، نقاش و مربی خلاقیت است. ژیئوردانو با نگارش این رمان که نخستین رمان او محسوب می‌شود اثری جذاب و سرشار از نکات آموزنده را خلق کرده است؛ رمانی که درونمایه اصلی‌اش موضوعی بسیار مهم است: یافت راهی برای رسیدن به خوشبختی. این کتاب در سال ۲۰۱۶ به مدت دو هفته دومین رمان پرفروش فرانسه بوده و در اواخر سل ۲۰۱۷ تبدیل به پرفروش‌ترین رمان آن سال شد.

 

کتاب صوتی زندگی کم‌خرج

کتاب صوتی «زندگی کم‌خرج» پر از نکته‌هایی است که به شما کمک می‌کنند هزینه‌های بخش‌های مختلف زندگی‌تان را کاهش دهید و با استفاده از این راهنمای عملی یاد بگیرید که چگونه با صرف هزینه‌ی کمتر برای تهیه مایحتاج، پس‌انداز خود را بیشتر کنید و در زندگی‌تان سهمی هم برای تفریح و مسافرت قائل شوید.

همچنین کمک‌تان می‌کند تا مراقب حیله‌ها و نیرنگ‌های نهفته در پس تبلیغات زیرکانه فروشگاه‌ها باشید. او از لزوم مدیریت هزینه‌ها و آموزش آن از سنین پایین به بچه‌ها می‌گوید. دبورا تیلور به اهداف مالی بلندمدت نیز می‌پردازد تا با برنامه‌ریزی صحیح به آرزوهایتان رنگ واقعیت ببخشید.