سبد خريد شما : 0
?>

«چگونه با ماهی قزل‌آلا سفر کنیم؟» به چاپ دوم رسید

به گزارش روابط عمومی انتشارات کتاب کوچه، کتاب خواندنی و جذاب امبرتو اوکو، فیلسوف، منتقد ادبی و رمان‌نویس ایتالیایی با عنوان «چگونه با ماهی قزل‌آلا سفر کنیم»، تجدید چاپ شد و پس از مدتی نایاب بودن، هم اینک چاپ دوم آن در بازار موجود است. این کتاب مجموعه‌ای از طنزها و یادداشت‌های اکو است که غلامرضا امامی به طور مستقیم از ایتالیایی به فارسی ترجمه کرده است.
شاید باورش سخت باشد که اومبرتو اکو جستارهای طنز بنویسد.
اما او طنز نوشته و اتفاقا طنزهایش هم شیرین است که مخاطب آنها در ظاهر نوه او و در اصل همه مردم است چون اشتراکاتی به آنها دارد. مثلا اکو در نامه به نوه‌اش که درباره چگونگی استفاده از اینترنت و فضای مجازی از طریق تبلت است، می‌گوید: «فقط می‌خواهم به تو توصیه کنم، الان که داری از تبلت استفاده می‌کنی، این عمل می‌تواند برایت مفید باشد. نمی‌خواهم به تو توصیه کنم که این کار را نکنی، البته نه به این دلیل که به نظرت مثل یک پیرمرد احمق به نظر نرسم، بلکه چون خودم هم از اینترنت استفاده می‌کند.»

امبرتو اکو در این کتاب با همه پدیده‌های برآمده از دنیای مدرن امروز با زبانی طنز مواجه شده و تشریحشان کرده است.
یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که از یادداشت‌های منتشر شده در این کتاب می‌توان دریافت، نگاه غیردستوری (نگاهی همسطح با مخاطب که از بالا به پایین نیست) اومبرتو اکو به عنوان یکی از شاخص‌ترین فلاسفه قرن بیستم به مقوله فرهنگ است.
این اثر شامل ۴۵ مقاله است که با عبارت «چگونه…» آغاز می‌شود و عنوان برخی از مقالات کوتاه این کتاب عبارتند از: چگونه وقتمان را بگذرانیم؟، چگونه از سه نقطه (…) استفاده کنیم؟، چگونه می‌توان از آیین یک نرم‌افزار آگاه شد؟، چگونه در خانه به فلسفه بپردازیم؟ و…
گفتنی است کتاب «چگونه با ماهی قزل‌آلا سفر کنیم؟» نوشته امبرتو اکو با رعایت حقوق کپی رایت و پرداخت حق ناشر ایتالیایی در ایران در انتشارات کتاب کوچه منتشر شده است.

منبع خبر در ایلنا

منبع خبر در خبر آنلاین

منبع خبر در خبرگزاری فارس