?>

کتاب‌های صوتی با خوانش میرطاهر مظلومی

کتاب‌های صوتی با خوانش میرطاهر مظلومی

 

میرطاهر مظلومی، بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون و صداپیشه است. مظلومی عضو انجمن گویندگان فیلم است و در فیلم های زیادی به جای شخصیت های اصلی صحبت کرده.

همچنین در فیلم‌ها و تئاترها و سریال‌های زیادی ایفای نقش کرده است. از جمله فیلم‌های وقتی همه خوابیم، شاه خاموش و ابراهیم خلیل‌الله و سریال‌های تلویزیونی نظیر روزگار قریب ساخته‌ی کیانوش عیاری و مدار صفر درجه به کارگردانی حسن فتحی.

 

میرطاهر مظلومی بازی در صحنه‌ تئاتر را نیز در کارنامه خود دارد. از جمله حضور در آخرین تئاتر حمید سمندریان، یعنی ملاقات بانوی سالخورده، نیز به همراه گوهر خیراندیش و پیام دهکردی ایفای نقش کرده است.

 

به جز دوبله‌ی بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها، مظلومی در سالیان اخیر نیز در خوانش کتابهای صوتی نیز دستی داشته. پنج کتاب صوتی که با صدای میرطاهر مظلومی توسط نوین کتاب گویا منتشر شده را به مرور در این پست معرفی می‌کنیم:

 

کتاب صوتی سرخ سفید

«سرخِ سفید» سومین رمانِ «مهدی یزدانی‌خُرّم» است. رمانی که ماجرایش از یک باشگاهِ ورزشی کوچک در خیابان شانزده آذر تهران سال ۱۳۹۱ آغاز می‌شود و می‌رود به دی‌ماه سال ۱۳۵۸. ده‌ها داستان و روایت در این برهه زمانی اتفاق می‌افتند که همگی به نحوی با هم ارتباط پیدا می‌کنند.

 

کتاب صوتی سرخ سفید

 

 

کتاب صوتی آنتوان چخوف، شش داستان و نقد آن

 

برای خواننده فارسی‌زبان، چخوف نامی مانوس و آشناست. صميميت زبانی، ساختار محکم، مشاهده دقيق پديده‌ها و قدرت شگرف در انتقال ظريف‌ترين تاثيرات حسي به مخاطب، از ويژگی‌های آثار اين نويسنده نامدار روسيه است.
کتاب صوتی آنتوان چخوف نوشته‌ی رافل متلاو است و به چند داستان‌ کوتاه از چخوف و نقد آن‌ها اختصاص دارد که در آن‌ها، به گمان مترجم رابطه ساختار و معنا بسيار دقيق است. اين مجموعه شامل شش داستان «وانکا»، «خواب‌آلود»، «دانشجو»، «گريشا»، «اندوه» و «اسقف» است.

 

کتاب صوتی شش داستان از آنتوان چخوف

 

 

 

کتاب صوتی قلعه حیوانات

قلعه حیوانات نام داستان سمبلیک و بسیار مشهوری از جورج اورول است. و ماجرای حیواناتی است که در یک مزرعه، کنار هم زندگی می‌کنند. «ارباب جونز»، صاحب مزرعه، هریک از حیوانات را به نوعی تحت ستم و استثمار خویش دارد؛ به نحوی که سرانجام حیوانات در جریان یک شورش، او را از مزرعه بیرون کرده و اداره امور را خود به دست می‌گیرند. جامعه جدیدی که ایجاد می‌شود ایده‌آل‌های بزرگی دارد که هدف آن بهبود شرایط زندگی حیوانات است و مهم‌ترین قانون این مزرعه برابر بودن همه حیوانات است. در طول داستان، مشخص می‌شود که همه «هفت فرمان»، به مرور زمان، با تحریف و تغییر مواجه می‌شود و در اواخر داستان تمام شش فرمان اول از روی دیوار پاک شده و جمله هفتم نیز به صورت زیر تحریف می‌شود: همه حیوانات باهم برابرند، اما بعضی برابرترند.

 

 

 

 

کتاب صوتی سفر شگفت‌انگیز مرتاضی که در جالباسی آیکیا گیر افتاده بود

 

این کتاب داستان مرتاضی هندی به نام آژاتاشاترو لاواش پاتل را روایت می‌کند که در سفری دو روزه از هند به پاریس می‌آید تا از فروشگاه آیکیا تختی میخی بخرد اما در این راه اتفاقاتی برایش رخ می‌دهد که او را به سفری در چهار گوشه اروپا می‌برد.

پوئرتولاس در این کتاب در دل روایت داستان مرتاض به مسائل روز همچون مهاجران غیرقانونی که به بحران نه‌ تنها اروپا که دنیا تبدیل شده نیز پرداخته است. برای مخاطبان فرانسوی و بریتانیایی و اسپانیایی و کشورهای دیگر، مرتاضِ پوئرتولاس در خلال سفر عجیبش برای تمامی مخاطبانش حرف‌ها دارد؛ مخاطبانی که اکنون ماجراهایش را به بیش از سی و هفت زبان در سراسر جهان می‌خوانند.

 

کتاب صوتی سفر شگفت‌انگیز مرتاضی که

 

کتاب صوتی من منچستر یونایتد را دوست دارم

 

رمان «من منچستر یونایتد را دوست دارم»، رمانی است از مهدی یزدانی خُرم. این رمان، بعد از رمان «به گزارش اداره ی هواشناسی، فردا خورشید لعنتی…» نوشته شده است. «من منچستر یونایتد را دوست دارم» رمانی با شخصیت‌های بسیار است که مانند یک پازل با داستان زندگی همین شخصیت‌ها، کامل می‌شود. این کتاب روایتگر زندگی شخصیت‌هایی است که لزوماً هم انسان نبوده و گاهی سگ، لاک پشت، سیگار، گرگ و… هستند.

 

کتاب صونی من منچستریونایتند را دوست دارم