سبد خريد شما : 0
?>

کتاب‌های صوتی به قلم هاروکی موراکی

هاروکی موراکامی از مشهورترین نویسندگان امروز ژاپن و متولد ۱۲ ژانویه ۱۹۴۹ در شهر کیوتوی زاپن است. موراکامی تک‌فرزند است. پدرش یک کشیش بودایی بود و مادرش دختر یک بازارگان از اوزاکا. و هر دوی آن‌ها ادبیات ژاپنی تدریس می‌کردند.

موراکامی وقتی که ۲۹ ساله بود، شروع به نوشتن داستان کرده و آثار او به بیش از ۵۰ زبان ترجمه شده و میلیون‌ها نسخه از آن‌ها به فروش رفته است. اغلب رمان‌های موراکامی به زبان اول شخص نوشته شده‌اند.

داستان‌های موراکامی اغلب سرنوشت‌باور، سوررئالیستی و دارای تم تنهایی و ازخودبیگانگی هستند.

 

هاروکی موراکامی در سال ۱۹۷۹ با پایان رساندن و چاپ اولین کتاب‌ خود با عنوان به آواز باد گوش بسپار (آواز باد را بشنو) جایزه‌ی نویسنده‌ی جدید گونزو را دریافت کرد. او تاکنون جوایز متعدد زیادی از جمله جایزه‌ی جهانی فانتزی، جایزه‌ی بین‌المللی فرانک اوکانر، جایزه‌ی فرانتس کافکا و جایزه‌‌ی اورشلیم را دریافت کرده است.

 

هاروکی موراکامی از کودکی تحت تأثیر فرهنگ غرب و همچنین موسیقی و ادبیات روسیه بود. موراکامی با خواندن طیف گسترده‌ای از آثار نویسندگان اروپایی و آمریکایی مانند فرانتس کافکا، گوستاو فلوبر، چارلز دیکنز، کورت وونه‌گات، فئودور داستایوسکی، ریچارد براتیگان و جک کراوک بزرگ شد. همین است که قلم موراکامی را از سایر نویسندگان ژاپنی متمایز می‌کند.

الیور برکمن در روزنامه گاردین درباره‌ی موراکامی چنین نوشته:

“هاروکی موراکامی هفتادساله است. هر روز، چهار صبح بیدار می‌شود، پنج‌شش ساعت می‌نویسد و سپس نُه کیلومتر می‌دود. تنها یکی از رمان‌هایش، در اولین سال انتشار، ۳.۵ میلیون نسخه فروش رفته. خودش خبر ندارد چرا این‌همه مردم دوستش دارند، اما می‌داند محبوبیتش بی‌ربط به عجیب‌بودن اتفاقات قصه‌هایش نیست: ماهی‌هایی که از آسمان می‌بارند و گربه‌هایی که در خیابان گم می‌شوند. می‌گوید «در رمان‌نوشتن نباید خیلی چون‌وچرا کرد، من به تاریکیِ ناخودآگاهم می‌روم و با دست پُر از آنجا برمی‌گردم. نتیجه‌اش می‌شود رمان‌هایی که نوشته‌ام».”


اگر به شنیدن کتاب‌های صوتی به قلم هاروکی موراکامی علاقه‌مند هستید، این سه عنوان را می‌توانید بشنوید و در عیش موراکامی سهیم شوید:

 

کتاب صوتی تسوکورو تاکازاکی و سال‌های زیارت او با ترجمه‌ی فرزین فرزام و با صدای مهبد قناعت‌پیشه

 

کتاب صوتی ماشین مرا بران ترجمه‌ی مونا حسینی و با صدای حسن آزادی

 

کتاب صوتی پس‌لرزه ترجمه‌ی سما قرایی و با صدای حسن آزادی