سبد خريد شما : 0
?>

کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌‌ی نوید و نگار

کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌‌ی نوید و نگار نوشته مصطفی مستور منتشر شد.

 

این کتاب صوتی با صدای نیما رئیسی، هوتن شکیبا و حمیرا افشار منتشر شده است.

 

این داستان روایت‌گر سه روز از زندگی خواهر و برادری به اسم نوید و نگار است که از ویژگی همیشگی نوشته‌­های مصطفی مستور برخوردار است و نثرش در عین روانی پر از پیچیدگی­‌های لذت­‌بخش است؛ بازی با زمان و مکان، جابه­‌جا شدن راوی بین شخصیت­‌های داستان و دانای کل و ظاهر شدن شخصیت­‌ها از داستان­‌های دیگر نویسنده.

داستان کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌‌ی نوید و نگار با خبر برنگشتن نگار به خانه آغاز می­‌شود که توسط پدر به نوید داده می‌­شود و با بازگشت نگار به اتمام می‌­رسد. با پیش رفتن داستان و تغییر راوی، بی­‌خبری شنونده از نگار پایان می‌­پذیرد و خود نگار هم شروع به روایت می­‌کند. شنونده در ذهن بی‌­قرار نوید که شروع به روایت­‌های مختلفی از خود می­‌کند، با گره داستان روبرو می­‌شود. این طور به نظر می‌­آید که او تکیه­‌گاه و حامی باقی اعضای خانواده است ولی در واقع خود نیازمند نجات­‌دهنده‌­ای­‌ست که او را از سرگشتگی‌­هایش برهاند.

شخصیت نگار پیش‌تر در یکی از اپیزود‌های رمان استخوان خوک و دست‌های جذامیمصطفی مستور نیز حضور داشته است.

 

مصطفی مستور متولد ۱۳۴۳ در اهواز داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، مترجم و برنده جوایز ادبی است. مستور در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی عمران تحصیل کرده است و ارشد خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی به پایان رسانده است.

مستور را به واسطه‌ی داستان‌های عاشقانه و فلسفی‌اش می‌شناسیم. او در ادبیات داستانی امروز ایران نویسنده‌ای مطرح و بحث‌برانگیز است. نخستین داستان مستور در سال ۱۳۷۰ و در مجله کیان منتشر شد. در فاصله‌های ۱۳۷۰ تا ۷۶ چند داستان کوتاه دیگر را در مجله کیان به چاپ رساند که در سال ۱۳۷۷ به عنوان نخستین اثر خود، آن‌ها را با نام عشق روی پیاده‌رو منتشر کرد. پس از این کتاب، رمان کوتاهی به نام «روی ماه خداوند را ببوس» را منتشر کرد که با استقبال خوانندگان و منتقدان روبه‌رو شد. این کتاب در سال‌های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ جایزه قلم زرین را نصیب خود کرد.

سه کتاب چند روایت معتبر، من دانای کل هستم و رمان کوتاه استخوان خوک و دست‌های جذامی سایر آثار تحسین‌شده مصطفی مستور هستند. استخوان خوک و دست‌های جذامی نامزد جایزه بهترین رمان سال از سوی انجمن منتقدان مطبوعات شد و جایزه ادبی اصفهان را به عنوان بهترین رمان برد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی این کتاب صوتی کلیک کنید:

کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره‌ی نوید و نگار

 

اگر به شنیدن نسخه‌ی صوتی کتاب‌های مصطفی مستور علاقه‌مند هستید، می‌تواند این آثار را از طریق لینکهای زیر بشنوید:

 

کتاب صوتی چند روایت معتبر با صدای نادیا شه‌مهر

 

کتاب صوتی عشق روی پیاده‌رو با صدای مهدی پاکدل

 

کتاب صوتی حکایت عشقی بی‌قاف، بی‌شین، بی‌نقطه با صدای مهدی پاکدل و حمیرا افشار

 

کتاب صوتی سه گزارش کوتاه درباره نوید و نگار با صدای نیما رئیسی، هوتن شکیبا و حمیرا افشار