همین حالا کتابت رو انتخاب کن. 30% تخفیف، ویژه اولین خرید با کد تخفیف nkg30

دندانه‌های شانه
میانگین امتیاز: 0.00
تعداد امتیاز دهندگان: 0

دندانه‌های شانه

دندانه‌های شانه، اندیشه‌های صاف و حالت‌دار!

ادبیات عرب در میان مردم ایران جایگاه خاصی دارد. بدیهی‌ست که نزدیکی زبان و رسم‌الخط، دلیل این علاقه است اما نمی‌توان انکار کرد که شاعران و نویسندگان عرب‌زبان آن وجهی از عواطف انسانی را نشانه می‌روند که بسیار باب طبع فارسی‌زبانان و به خصوص ایرانیان است. در یکی از جدیدترین نمونه‌هایی که بر این حرف، نشان صحت می‌گذارد، کتاب «دندانه‌های شانه» است، نوشته اسامه الحویج العمر، ترجمه اسدلله امرایی. این اثر به کوشش انتشارات نوین کتاب به صورت کتاب صوتی درآمده و می‌تواند دقایق زیبایی را برای شما رقم بزند.

همین حالا کتابت رو انتخاب کن. 30% تخفیف، ویژه اولین خرید با کد تخفیف nkg30

قیمت محصول : ۳۶,۰۰۰ تومان

به اشتراک بگذارید
اسامه الحويج العمر
اسامه الحويج العمر
نویسنده کتاب صوتی دندانه‌های شانه

أسامه الحويج العمر، نویسنده‌ی سوری در سال 1968 در دمشق به دنیا آمد. شهرتش در زمینه‌ی داستان‌های کوتاه کوتاه است. سه مجموعه داستان و یک مجموعه شعر به عربی منتشر...

اسدالله امرایی
اسدالله امرایی
مترجم و گوینده کتاب صوتی دندانه‌های شانه

اسدلله امرایی، متولد اول اردیبهشت ۱۳۳۹ در شهر ری، نویسنده و مترجم ایرانی است. امرایی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی است و از سال ۱۳۶۰ با مطبوعات همکاری دارد...

صابر جعفری
صابر جعفری
آهنگساز، تنظیم، میکس و مسترینگ کتاب صوتی دندانه‌های شانه

صابر جعفری متولد سال 1363 در شهر کرج است. او دانش‌آموخته رشته موسیقی با گرایش آهنگسازی از دانشگاه سوره تهران و کارگردانی سینما در انجمن سینمای جوانان ایران است...

درباره دندانه‌های شانه

این اولین اثری است که از اسامه الحویج العمر در ایران منتشر می‌شود. شاید سرگذشت این نویسنده اهل سوریه که از کشورش مهاجرت کرده، برایتان جالب باشد: «او در سال 2014 در شیکاگو راننده‌ی تاکسی بود که شنید حومه‌ زملکا در قلب دمشق، پایتخت سوریه بر اثر جنگ داخلی ویران شده است. آپارتمانی که تا پیش از آمدن به آمریکا پنج‌سال در آن اقامت داشت با خاک یکسان شده بود. همه دار و ندارش از بین رفته بود. اسباب و لوازم منزل، گیتار، لباس‌هایش و از همه دردناک‌تر کتاب‌های کتابخانه‌اش که بعضی‌هایش کتاب‌های ارزشمند و نایابی بودند که از پدرش به ارث برده بود. خودش تعریف می‌کند: «‌دلم برای وطنم تنگ شده، اما نمی‌توانم برگردم. اگر برگردم، کجا بمانم؟»

العمر پیش از ترک سوریه، در نه‌سال پیش، چهار مجموعه داستان منتشر کرده و چندین جایزه ادبی برده بود و آثارش در نشریات مختلف منتشر می‌شد و خلاصه، ارج و قربی داشت برای خودش. حالا آرشیو شخصی‌اش هم نابود شده. در میان آن‌ها رمان شرح حال گونه‌اش با نام «سال‌های دندانه‌دار» نیز به چشم می‌خورد.

اسامه قصد داشت در آمریکا به عنوان نویسنده جا بیفتد، اما چهارسال طول کشید تا بتواند خود را به عنوان داستان‌نویسی قابل به جامعه آمریکا معرفی کند.

اگر شما به داستان‌های خیلی خیلی کوتاه که داستانک نامیده می‌شوند علاقه دارید و در ساحت جهانی آنها را با عنوان داستان مینی‌مالیستی دنبال می‌کنید، باید این خبر خوب را به شما بدهیم که حتما از «دندانه‌های شانه» استقبال خواهید کرد، به خصوص وقتی بدانید این کتاب با صدای خود مترجم یعنی اسدلله امرایی روایت شده است.

این اثر شامل 32 داستان خیلی کوتاه است که بلندترین آنها بیش از چند پاراگراف نیست اما به نقطه انتها که برسید، چند چراغ روشن در ذهن شما کلید خورده است. به این نمونه‌ها توجه کنید:

عنوان: میز مستطیل

رهبران جهان تصمیم گرفتند میز مستطیلی را که سر آن می‌نشستند، و مذاکره می‌کردند با میز گردی تعویض کنند. به این ترتیب کسی بر دیگری تقدم نداشت.

از زمان آغاز حیات در این کره خاکی به این سو اختلاف بین ملت‌ها عمیق‌تر و گسترده‌تر شده است.

یا این مورد:

عنوان: فیش حقوقی مستخدم

فیش حقوقی که معلول مادرزاد بود به محض رسیدن به پله هشتم ماه سکندری خورد و افتاد و مرد.

و حتی این داستانک:

عنوان: کارد

با چاقویی استیل در دهانش به دنیا آمد. نخستین قربانی خودش بود.

 

تمامی داستان‌های کوتاه این مجموعه با زبانی ساده روایت شده‌اند و در عین حال از نوعی سهل و ممتنع بودن برخوردارند. شما تک‌تک داستانک‌ها را می‌شنوید و بعد ذهن‌تان به سمت و سویی سوق داده می‌شود که شاید با خواندن یا شنیدن قطورترین رمان‌ها هم به آن نمی‌رسیدید.

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است.
مشخصات کتاب صوتی دندانه‌های شانه
موضوع
داستان کوتاه خارجی

مدت
1 ساعت و 5 دقیقه

حجم فایل
60 مگابایت

تعداد ترک
32

شابک
۹۷۸-۶۲۲-۲۴۲-۷۷۲-۶

سال انتشار کتاب صوتی
1402
پدیدآورندگان کتاب صوتی دندانه‌های شانه
نویسنده
اسامه الحويج العمر

مترجم
اسدالله امرایی

گوینده
اسدالله امرایی

آهنگساز، تنظیم، میکس و مسترینگ
صابر جعفری

صدابردار
فرزاد مشعوف

ناظر ضبط
منیژه قاسمی‌فرد

گرافیک
مهدی رجبی

ناشر کتاب چاپی
کتاب کوچه

ناشر کتاب صوتی
نوین کتاب

سایر آثار این پدیدآورندگان

گلوله

گلوله مجموعه داستان‌های مینی‌مال خواندن داستان مینی‌مال درست مثل این است که شما یک فنجان کوچک قهوه ترک بخورید! خیلی زود تمام می‌شود اما تأثیری که ...

کتاب‌های صوتی مرتبط