همین حالا کتابت رو انتخاب کن. 30% تخفیف، ویژه اولین خرید با کد تخفیف nkg30

زوربای یونانی
میانگین امتیاز: 0.00
تعداد امتیاز دهندگان: 0

زوربای یونانی

زوربا یک قهرمان است، قهرمانی عامی و تحصیل‌نکرده ولی مرد کار، آن طور که کار با زندگی‌اش یکی می‌شد. مرد پرتلاش، آنقدر که کارگران در برابرش شوریده و سرمست کار می‌کردند. مرد کمال‌دوست، آنقدر که معتقد بود ریشه آشفتگی‌های این دنیا همه به خاطر کامل نکردن امور است. مرد قانون، مرد زندگی، مرد توانمند و... این مرد بر زندگی یک جوان روشنفکر یونانی اثر می‌گذارد، اما چطور؟

همین حالا کتابت رو انتخاب کن. 30% تخفیف، ویژه اولین خرید با کد تخفیف nkg30

قیمت محصول : ۷۷,۰۰۰ تومان

به اشتراک بگذارید
نیکوس کازانتزاکیس
نیکوس کازانتزاکیس
نویسنده کتاب صوتی زوربای یونانی

نیکوس کازانتزاکیس در 18 فوریه 1883 در شهر کاندیا که بزرگترین شهر کرت بود، در یونان به دنیا آمد. کودکی‌اش در دوران جنگ‌های وطن‌پرستانه مردم کرت با ترکان عثمانی گذشت. در آتن حقوق ...

تیمور صفری
تیمور صفری
مترجم کتاب صوتی زوربای یونانی

کتاب صوتی زوربای یونانی با ترجمه تیمور صفری و با صدای کاوه یانقی توسط موسسه نوین کتاب گویا منتشر شده ...

کاوه یانقی
کاوه یانقی
گوینده کتاب صوتی زوربای یونانی

كاوه يانقی در تیر ماه ١٣٦٨ به دنیا است که به طور تخصصی در حوزه گویندگی فعالیت می‌کند. او دانش‌آموخته‌ی مهندسي صنايع است و فعاليت هنری خود را با بازی در سريال «سه پنج دو» در سال ...

رامین وطن‌نیا
رامین وطن‌نیا
انتخاب موسیقی، میکس و مسترینگ کتاب صوتی زوربای یونانی

رامین وطن‌نیا در 7 تیر 1370 به دنیا آمده است و کارشناسی ارشد موسیقی از دانشگاه هنر دارد. او عضو کانون صدابرداران ایران است.

درباره زوربای یونانی

راوی در رمان معروف «زوربای یونانی» روشنفکر یونانی جوانی است که می‌خواهد برای مدتی کتاب‌هایش را کنار بگذارد، بنابراین برای راه‌اندازی مجدد یک معدن زغال‌سنگ، به جزیره کرت سفر می‌کند. قبل از مسافرت با مرد شصت و پنج ساله رازآمیزی به نام آلکسیس زوربا آشنا می‌شود. این مرد وی را قانع می‌کند که او را به‌عنوان سرکارگر معدن استخدام کند. پس از رسیدن به جزیره کرت در مسافرخانه مادام هورتانس اقامت و شروع به کار روی معدن می‌کنند. با این حال راوی نمی‌تواند بر وسوسه‌اش برای کار روی دست‌نوشته‌های ناتمامش درباره زندگی و اندیشه بودا خودداری کند. در طول ماه‌های بعد زوربا تأثیر بسیار عمیقی بر مرد می‌گذارد و... مساله اینجاست که زوربا فقط بر آن جوان روشنفکر اثر نمی‌گذارد. او تجربه‌های زندگی‌اش را با دیگر انسان‌ها که همچنان خوانندگان کتابش هستند، تقسیم می‌کند و هنوز می‌توان به افکار او درباره زن، زندگی، مذهب، آزادی، آگاهی، وطن و... اندیشید و آنها را تحلیل کرد. جالب اینجاست که نیکوس در زندگی واقعی‌اش یعنی در سال 1917 به همراه مردی به زوربا به جزیره‌ای در یونان می‌رفت تا آنجا مشغول استخراج زغال سنگ شود و همین سفر و آشنایی با آن زوربا، موجب نوشتن «زوربای یونانی» در سال 1945 شد.

* بیشتر بخوانیم: یک معرفی مفصل از رمان «زوربای یونانی»؛ قصه مردی که در لحظه زندگی می‌کند نیکوس کازانتکاتیس که بود که توانست «زوربای یونانی» را بنویسد؟    

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است.
مشخصات کتاب صوتی زوربای یونانی
موضوع
رمان خارجی

مدت
13 ساعت و 55 دقیقه

حجم فایل
707 مگابایت

تعداد ترک
26

شابک
978-622-6794-89-3

سال انتشار کتاب صوتی
1397
پدیدآورندگان کتاب صوتی زوربای یونانی
نویسنده
نیکوس کازانتزاکیس

مترجم
تیمور صفری

گوینده
کاوه یانقی

انتخاب موسیقی، میکس و مسترینگ
رامین وطن‌نیا

صدابردار
الهه گل‌محمدی

ضبط
آوای نسیم دریا

ناضر ضبط
الناز پوراحمدیان

ناشر کتاب چاپی
امیرکبیر

ناشر کتاب صوتی
نوین کتاب گویا