همین حالا کتابت رو انتخاب کن. 30% تخفیف، ویژه اولین خرید با کد تخفیف nkg30

طنزیمات رولت روسی
میانگین امتیاز: 3.00
تعداد امتیاز دهندگان: 0

طنزیمات رولت روسی

حتما می‌دانید که ادبیات کشور روسیه در ایرانِ ما طرفداران بسیار زیادی دارد. اما تا به حال فکر کرده‌اید اگر تاریخ روسیه را با یک نگاه شیرین و طنازانه مرور کنید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این فکر، به ذهن فریور خراباتی رسیده و «طنزیمات رولت روسی» را نوشته و اکنون با صدای امیرحسین رستمی در گوش‌رسِ شما قرار گرفته است.

خراباتی در این کتاب تلاش کرده ضمن اینکه پا را از مستندات تاریخی فراتر نگذارد، برداشت‌های طنز و شیوه روایی خنده‌آلود خود را بر اثر حاکم کند

همین حالا کتابت رو انتخاب کن. 30% تخفیف، ویژه اولین خرید با کد تخفیف nkg30

قیمت محصول : ۶۸,۰۰۰ تومان

به اشتراک بگذارید
فریور خراباتی
فریور خراباتی
نویسنده کتاب صوتی طنزیمات رولت روسی

فریور خراباتی متولد 1365 و از طنزپردازان معاصر ایران است. او کار خود را از مطبوعات آغاز کرد و بعد قلم او به حوزه کتاب و فیلمنامه و متن سریال هم قدم گذاشت...

امیرحسین رستمی
امیرحسین رستمی
گوینده کتاب صوتی طنزیمات رولت روسی

امیرحسین رستمی، متولد ۱۲ بهمن ۱۳۵۴ در تهران بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینماست. او فارغ‌التحصیل رشته بازیگری در مقطع لیسانس از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه آزاد است...

مهدی زارع
مهدی زارع
انتخاب موسیقی کتاب صوتی طنزیمات رولت روسی

مهدی زارع دانش آموخته‌ موسیقی از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. از کودکی فعالیت خود را در حوزه نمایش عروسکی و گویندگی کودک آغاز کرده و به گفته خودش همیشه...

سیمین مختاری
سیمین مختاری
انتخاب موسیقی کتاب صوتی طنزیمات رولت روسی

سیمین مختاری

درباره طنزیمات رولت روسی

طنزیمات رولت روسی، خنده با بوی باروت

همیشه فضای سیاسی متفاوتی بر کشور روسیه حاکم بوده که باعث می‌شده ما مواجهه جدی با هر موضوع مربوط به آن کشور، از جمله ادبیات‌شان داشته باشیم اما ایده خراباتی تمام معادلات ذهنی مخاطب را به هم ریخته است. فقط به همین چند خط از کتاب صد و چند صفحه‌ای او توجه کنید:

«ارتش آغا محمدخان به تفلیس که رسید، برای این که به سفلیس دچار نشود، همه را کشت! یعنی چاره‌ دیگری هم نداشتند، چون آن زمان اولا روکش محافظتی هنوز اختراع نشده بود، دوما لشگرکشی و فتح کشورها بدون تجاوز شبیه لوبیا پلو بدون سالاد شیرازی بود، در نتیجه آغامحمدخان قتل عامی به پا کرد که چنگیز از آن دنیا گفت: «ممد پشمام». هرچند پس از آغامحمدخان، فتحعلی‌شاه چنان کامبک‌هایی از روسیه خورد که بیم آن می‌رفت با ادامه آن روند، نهایتا چهارراه ولیعصر تا چهارراه کالج برای ایران باقی بماند. سپاه عباس‌میرزا هرچند تلاش زیادی انجام داد که کمتر به روس‌ها ببخشیم، اما فایده نداشت و دسته خرابه دست ما بود و حریف روس‌ها نمی‌شدیم».

شما با شنیدن «طنزیمات رولت روسی» صرفا قهقهه نمی‌زنید، بلکه تاریخ کشور بزرگ و پهناور و پر اتفاق روسیه را مرور می‌کنید، مروری که هر چند طنز، چیزی فراتر از چاشنی آن است و اصلا تمامی مزه را شامل شده اما هرگز تندی آن، شما را از تجربه طعم واقعیت و آنچه حقیقتا بر سر این کشور آمده، محروم نمی‌کند. امیرحسین رستمی نیز که او را به عنوان یک بازیگر مطرح طنز می‌شناسیم این بار جلوه جدیدی از توانایی‌های خود را رو کرده و اتفاقا با لحنی جدی که کمتر از او سراغ داریم این کتاب طنز را روایت کرده و همین موضوع سبب جذابیت منحصر به فرد کتاب گویای «طنزیمات رولت روسی» شده است.

خراباتی در این کتاب تلاش کرده ضمن اینکه پا را از مستندات تاریخی فراتر نگذارد، برداشت‌های طنز و شیوه روایی خنده‌آلود خود را بر اثر حاکم کند تا در این راستا، هم بر اطلاعات تاریخی مخاطب از این کشور گاهی دوست و گاهی دشمن با ایران بیفزاید و هم سرش را گرم کند. روس‌ها با آن چهره‌های عموما استخوانی و سرد و بی‌روح‌شان که به اقتضای جغرافیای سرد سرزمین‌شان بوده، ارتباط زیادی با زیست‌بوم گرم ما برقرار نمی‌کنند اما هیچ بعید نیست اگر اشراف و تسلطی به زبان فارسی پیدا کنند و «طنزیمات رولت روسی» را ورق بزنند، خودشان هم گاهی اوقات خصوصا در بزنگاه‌های تاریخی به فکر فرو روند، و اساسا مگر کار هنر چیست به جز همین تلنگرهای ناگهانی؟

در این اثر، امیرحسین رستمی تلاش کرده، یکی از توانایی‌های متفاوت خود را که کمتر از او دیده‌ایم، به گوش شما برساند. او که هنرمندی کتاب‌خوان است، با لحنی جدی این اثر طنز را خوانده و هر آنجا که لازم بوده، از چاشنی لحن طنزآمیز و مهارت خود در بیان طنز اتفاقات استفاده کرده. به همین دلیل، شنیدن این کتاب، تجربه متفاوتی را برایتان رقم خواهد زد.

برخی سرفصل‌های کتاب صوتی «طنزیمات رولت روسی»:

وارگ‌ها گرگ‌وار فُر وار می‌آیند

پتر کبیر باش نه پتر کله‌کبیر!

امپراطریسی با کمک جلادهای مهربان!

کاترین کبیر و طرح چند همسری

عمو کشورفروش؟ بله!

گرجستانم را پس بده!

و....

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است.
مشخصات کتاب صوتی طنزیمات رولت روسی
موضوع
تاریخ/ طنز

مدت
3 ساعت و 34 دقیقه

حجم فایل
196 مگابایت

تعداد ترک
29

شابک
978-622-242-774-0

سال انتشار کتاب صوتی
1401
پدیدآورندگان کتاب صوتی طنزیمات رولت روسی
نویسنده
فریور خراباتی

گوینده
امیرحسین رستمی

انتخاب موسیقی
مهدی زارع ، سیمین مختاری

میکس و مسترینگ
مهدی زارع

ویرایش صوتی
سیمین مختاری

صدابردار
فرزاد مشعوف

ناظر ضبط
حورا نژادصداقت

ضبط
استودیو دریا

ناشر کتاب چاپی
کتاب کوچه

ناشر کتاب صوتی
نوین کتاب

کتاب‌های صوتی مرتبط