همین حالا کتابت رو انتخاب کن. 30% تخفیف، ویژه اولین خرید با کد تخفیف nkg30

عبدالحمید ضیایی

عبدالحمید ضیایی

نویسنده

دکتر عبدالحمید ضیایی، متولد سال 1354 در استان چهارمحال و بختیاری است. او را که دارای مدرک دکترای تطبیقی است، به عنوان یک پژوهشگر، مدرس فلسفه و شاعر می‌شناسیم. این چهره مطرح جهان علم و اندیشه معاصر در رشته‌های حقوق قضایی و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های علامه طباطبایی و دانشگاه تهران تحصیل کرد و با درجه‌ی کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل و در اواسط دهه‌ی 1390 موفق به کسب مدرک پست‌دکترا شد. آقای ضیایی از معدود اشخاصی‌ است که در حوزه عرفان و فلسفه تطبیقی دانش و تخصص دارد.

این چهره ادبی، همیشه عاشق دانش و تشنه دانستن بود و از جایی به بعد، ذهن او به سمت فلسفه و نظریات فلسفی نیز سوق پیدا کرد. به طوری که برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا تصمیم گرفت فلسفه بخواند؛ پس در دهه هشتاد برای تحصیل در رشته‌ی فلسفه غرب، به فرانسه رفت و در دانشگاه سوربن ثبت‌نام کرد. او بیش از همه به فلسفه و عرفان شرقی علاقمند بود؛ به ویژه آنکه حرفه‌ کاری‌اش این علاقه را بیش از پیش کرده بود.

 

جالب است بدانید او طی سال‌های 1385 تا 1388 به عنوان مدیر خانه فرهنگ ایران در دهلی نو فعالیت می‌کرد. همچنین سردبیر فصلنامه تخصصی مطالعات هند و ایران ( به دو زبان انگلیسی و فارسی) بود.

آثار او به ترتیب عبارتند از: «ولگردی در ملکوت»، «بودیسم و صوفیسم»، «تحریفات عاشورا»، «کتابِ تردید»، «لیلی‌های لیبرال»، «در غیاب عقل»، «بصیرت‌های بیهوده»، «من آنِ توام»، «عرفان ومدرنیته»، «گریستن در تاریکی» و «آن یای لعنتی...».

از آثار عبدالحمید ضیایی تا کنون نسخه شنیداری کتابهای «ولگردی در ملکوت»، «من آنِ توام» و «آن یای لعنتی...» در نوین کتاب تولید شده است.

 

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است.