همین حالا کتابت رو انتخاب کن. 30% تخفیف، ویژه اولین خرید با کد تخفیف nkg30

درباره ما

شناسنامه نوین کتاب گویا

موسسه نوین کتاب گویا اولین انتشارات تخصصی کتاب صوتی در ایران است.

این انتشارات که فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرده، تا کنون بیش از هزار و صد عنوان کتاب صوتی منتشر کرده است.

چهره‌های معتبر و متخصصی از حوزه‌های مختلف هنری مثل بازیگران سینما، تئاتر، تلویزیون، گویندگان رادیو و... با نوین کتاب گویا همکاری داشته و روایت کتاب‌های مختلف با موضوعات متفاوتی همچون ادبیات داستانی، شعر، روانشناسی، مدیریت، تجارت و... را بر عهده گرفته‌اند. فاطمه معتمدآریا، شبنم مقدمی، نیکی کریمی، پیام دهکردی، میکائیل شهرستانی، نیما رئیسی، محسن نامجو، حسن همایی، میلاد فتوحی، علی عسکری، مهبد قناعت‌پیشه، مهیار ستاری و بسیاری دیگر از  افراد شناخته‌شده و معتبر از جمله‌ی این راویان هستند که شمار آنان به بیش از 250 نفر می‌رسد.

نقطه آغاز نوین کتاب گویا

وقتی سال ۸۵، بنیانگذار نوین کتاب، پیشنهاد تولید کتاب گویا را به بیشتر از ۲۰ ناشر داد اما هیچ کدام با آن موافقت نکردند، ‌با اینترنت دایال‌آپ همان روزها، یک ایمیل به پائولو کوئلیو زد تا از او اجازه بگیرد که کتاب «کیمیاگر» را صوتی کند. یک روز پس از آن ایمیل، پائولو کوئلیو از این پیشنهاد استقبال کرد و مدیر نوین کتاب راهی نشر کاروان شد تا با همراهی این انتشارات، این کار بزرگ شکل بگیرد. اما کاروان پیشنهاد دیگری داشت!

پیشنهاد مدیر نشر کاروان این بود که ابتدا کتاب «نامه‌های عاشقانه یک پیامبر» گویا شود و اگر اثر موفقی بود، سراغ «کیمیاگر» بروند. سال 1386 اولین کتاب گویا با صدای دو گوینده «پیام دهکردی» و «شهین نجف‌زاده» با عنوان «نامه‌های عاشقانه‌ یک پیامبر» نوشته جبران خلیل جبران از نوین کتاب گویا تولید شد و کار بسیاری زیبایی هم از آب درآمد.


 

اواخر سال 1386 کتاب گویای «کیمیاگر» هم با روایت و آهنگسازی محسن نامجو و اجاز‌ه رسمی پائولو کوئلیو و نشر کاروان منتشر شد. نامجو در این اثر، بیش از ۲۰ نقش را با هنرمندی تمام اجرا کرد. انتشار این اثر نگاه مخاطب ایرانی را به کتاب شنیداری جلب کرد و گام موثری بود برای اعتماد ناشران به نوین کتاب گویا.

 

 

 

روز به روز آمار کارهای صوتی نوین کتاب گویا که بیشتر آنها با آهنگسازی‌های حرفه‌ای همراه بود، بالاتر می‌رفت تا جایی که در سال 1387 مدیر موسسه با بزرگ‌ترین مرکز پخش کتاب به نام «گسترش» قرارداد رسمی بست تا کتاب‌های گویا هم در قالب سی دی و پکیجی هم‌شکل و اندازه کتاب‌ها، در کتابفروشی‌ها عرضه شود.

 

از سال 1389 برای اولین بار یک ناشر کتاب صوتی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران راه یافت و آن ناشر نوین کتاب گویا بود. حضور نوین کتاب، راه را برای ناشران کتاب‌های صوتی در سال‌های بعد فراهم کرد.

از سال 1395 نوین کتاب گویا اولین همکاری‌اش را با پلتفرم «نوار» برای عرضه دیجیتال آثارش آغاز کرد. در آن زمان، هنوز پلتفرم‌های عرضه دیجیتال در حوزه کتاب چندان شکل نگرفته بودند. اما حالا، فیدیبو،‌ کتابراه و طاقچه هم آثار نوین کتاب را به دست مخاطبان کتاب گویا می‌رسانند.

حالا، در بهار 1401 نوین کتاب گویا با بیش از 1100 عنوان کتاب و همکاری با بیش از 250 گوینده حرفه‌ای و دوبلور، همچنان پیشتاز تولید کتاب صوتی در ایران است.

نوین‌کتاب، همیشه سپاسگزار حضور این هنرمندان در کنار خود بوده، و همین طور سپاسگزار شما عزیزانی که این آثار را می‌شنوید و ما را با نظرات خود یاری می‌کنید.