همین حالا کتابت رو انتخاب کن. 30% تخفیف، ویژه اولین خرید با کد تخفیف nkg30

افتخارات ما

گرچه هنوز در بعضی از جشنواره‌ها جایگاهی برای کتاب‌های صوتی در نظر گرفته نشده است، نوین‌کتاب‌گویا توانسته در چند دوره از داوران شورای کتاب کودک جوایز معتبری را دریافت کند.

در مراسم‌ 52مین سالگرد تاسیس شورای کتاب کودک که چهارشنبه ۶ اسفند 1393 در کتابخانه‌ی عمومی حسینیه‌ی ارشاد برگزار شد، کتاب «تنور و داستان‌های دیگر» نوشته‌ی هوشنگ مرادی کرمانی با گویندگی شاهین علایی‌نژاد و آهنگسازی مهدی زارع به عنوان اثر برگزیده انتخاب و تقدیر شد.

 

همچنین دو اثر «قصه‌های کلیله و دمنه» (از مجموعه‌ی قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب) نوشته‌ی مهدی آذریزدی با گویندگی نیما کرمی و «قصه‌های شیخ عطار» (از مجموعه‌ی قصه‌های خوب برای بچه های خوب) نوشته‌ی مهدی آذریزدی با گویندگی شبنم مقدمی نیز به عنوان آثار شایسته‌ی تقدیر معرفی شدند.

 

در مراسم ۵۶‌مین سالگرد تاسیس «شورای کتاب کودک» که در ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ در محل سالن آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان‌ حجاب برگزار شد، در بخش آثار الکترونیکی، مجموعه‌ی‌ بیست جلدی کتاب صوتی «مدرسه‌ی نابودکنندگان اژدها» به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد و به خانم فاطمه محمدی، مدیر نشر نوین­کتاب­گویا و خانم اعظم حبیبی گوینده‌ی مجموعه، لوح تقدیر اهدا گردید. شورای کتاب کودک دلایل مختلفی برای اعلام جایگاه شایسته‌ی برتری این اثر در نظر داشت، از جمله: داستان‌های جذاب برای نوجوانان، ترجمه‌ی روان، ۶۰ ساعت خوانش متن، اجرای حرفه‌ای و درخشان گوینده و کیفیت خوب ضبط.

 

در مراسم 57مین سالگرد شورای کتاب کودک که همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان در آپارات پخش و اسامی برگزیدگان و تقدیرشدگان سال 13۹۷ اعلام شد، دو اثر از نوین­کتاب­گویا شایسته‌ی تقدیر شناخته شدند؛ یکی کتاب صوتی «قصه‌های مجید» نوشته‌ی هوشنگ مرادی کرمانی با صدای مهدی پاکدل و دیگری کتاب صوتی «افتادن برگی به نام فردی» نوشته‌ی لئو بوسکالیا با ترجمه‌ی مسیحا بزرگر و صدای مرجان امینی تهرانی.

هیات داوران دلایل انتخاب کتاب صوتی «افتادن برگی به نام فردی» را این طور توضیح دادند: پرداختی زیبا به موضوع مرگ که کمتر در آثار کودکان مورد توجه قرار می‌گیرد، در قالب داستانی ساده، کوتاه و قابل درک. همچنین خوانش متناسب با فضای داستان و کیفیت خوب ضبط و تولید. آنها دلایل انتخاب کتاب صوتی «قصه‌های مجید» را هم این طور مطرح کردند: تولید صوتی یک اثر ارزشمند و بلند تألیفی به صورت کامل، تولید موسیقی اختصاصی متناسب با هر یک از ۳۹ داستان این مجموعه، حدود ۲۱ ساعت خوانش روان، صمیمی و یکدست و سرانجام کیفیت بسیار خوب تولید و ارائه‌ی اثر.

در همین مراسم بود که آقای مهدی زارع، آهنگساز کتاب صوتی «قصه‌های مجید» نیز موفق به دریافت لوح تقدیر شورای کتاب کودک شد. این لوح به خاطر ساخت هنرمندانه‌ی موسیقی ایرانی متناسب برای تمام داستان‌های این مجموعه که در ارتقای کیفی، فضاسازی مناسب و تقویت لذت شنیدن تاثیر جدی دارد، به او اهدا شد.